حدیث
نمایش خبر

آغاز به کار دبیرخانه مشارکتی طرح آسمان آبی، زمین پاک در مرکز مشارکت های فرهنگی هنری

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
آغاز به کار دبیرخانه مشارکتی طرح آسمان آبی، زمین پاک در مرکز مشارکت های فرهنگی هنری

     جلسه ای با عنوان بررسی محتوا، روند اجرا و تبیین نقش سازمان فـرهنگی هنری شهـرداری تهران در طرح " آسمان آبی، زمین پاک" ساعت 10 صبح روز یکشنبه 25 مرداد در مرکز مشارکت های فرهنگی و هنری برگزار شد.


     به گزارش روابط عمومی مرکز مشارکت های فرهنگی هنری، در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین حسن ناصری پور، معان فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، درباره نقش مشارکت در اثر بخش برنامه ها و فعالیت های فرهنگی و ضرورت حضور و مشارکت مردم به صورت خود جوش در هر امر فرهنگی اظهار داشت.« در حوزه مشارکت، ضعف های جدی داریم که این جزو سیاست ها، برنامه ها و وظایف مرکز مشارکت های فرهنگی هنری است که نقاط ضعف را به نقاط قوت تبدیل کند و مشارکت اجتماعی را هم در حوزه نخبگان، فرهیختگان و هنرمندان و هم در حوزه  فعالان و حامیان فرهنگ محقق سازد.»

     وی در ادامه افزود:« شهردار محترم تهران نیز چندین سال است بر این نکته تاکید دارند که شهرداری از یک نهاد خدماتی به نهادی اجتماعی تغییر کند و جلب و جذب مشارکت مردمی و سپردن نقش فعال به مردم در فعالیت های اجتماعی و فرهنگی به طور جدی اتفاق بیفتد و بنا بر این تلاش می کنیم که مطالبه جناب دکتر قالیباف عملی شود. نظر ریاست محترم سازمان فرهنگی  هنری شهرداری تهران هم در این راستاست که بدون حضور و مشارکت مردم، هیچ کار فرهنگی نتیجه بخش و موثر نخواهد بود.

     هر امر فرهنگی ریشه در تاریخ این سرزمین دارد و غنای آن به دست مردم و به صورت خود انگیخته و خودجوش بوده است از جمله برگزاری مراسم مذهبی در ماه محرم و یا مراسم ملی در ایام نوروز در واقع گره گشای امور و پیشرفت کارها، مردم می باشند.»

     ایشان همچنین گفت: « در اولویت های موضوعی لحاظ شده، در زمینه ی زیست شهری، طرح بسیار خوبی تهیه و تنظیم شده است که در دست بررسی است برخورداری از پشتوانه قانونی برای انجام امور فرهنگی ضروری است و کار فرهنگی اثر بخش نیاز به مشارکت مردم دارد.»                          

     ناصری پور درخاتمه گفت:« نکته ی آخر این که افزایش سرمایه های اجتماعی مبتنی بر فعالیت های مشارکتی است و براین کار باید هم مدیر و هم شهروند مسئولیت پذیر داشته باشیم چرا که حل معضلات اجتماعی جز از طریق هم دلی و هم افزایی مردم، بی نتیجه و عقیم می ماند. باید به سمتی پیش برویم که شهروند مسئولیت پذیر را دراداره ی امورشهرسهیم کنیم و این رویداد درحال وقوع است وبرنامه ریزی ها و سیاستگذاری های مهمی در دست اجراست. یک شروع ارزشمند، همین راه اندازی و آغاز به کار دبیرخانه مشارکتی طرح آسمان آبی، زمین پاک است که امیدواریم با جدیت، هدف گذاری صحیح و زمان بندی مناسب، گام های اساسی را بردارد و بزودی شاهد به بار نشستن نتایج ملموس و قابل قبول آن درخدمت رسانی به جامعه و فرهنگ کشور باشیم.

     در بخش دوم این هم اندیشی، ساز و کار و نحوه  تعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و مراکز مستقر در مناطق 22 گانه تحت پوشش این سازمان بررسی شد.

     در جلسه مذکور از معاونان آفرینش واجرای مناطق سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، برخی ازمدیران و کارشناسان شهرداری تهران و روسای واحدهای مرکز مشارکت های فرهنگی هنری برای حضور فعال در این هم اندیشی دعوت شده بود.

     لازم بذکر است ، فراهم آوردن بستر مناسب به منظور برخورداری طرح " آسمان آبی، زمین پاک" از ظرفیت های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و به کارگیری توان کارشناسی برای افزودن بر غنای محتوایی با بهره گیری از امکانات فرهنگسرا و سایر مراکز سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به منظور افزایش میزان دانش و مهارت های زیست شهری، فرهنگی و اجتماعی شهروندان در کلان شهر تهران، از دیگر موضوعات مطرح در این هم اندیشی بود.

>دسته بندی:سازمان, سازمان, گزارش, آخرین اخبار, اخبار مهم
تعداد بازدید 582 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات